Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2015

Celkom 1,25 miliónov ľudí na svete, zomrel v roku 2013 v dôsledku dopravných nehôd, sa africké zostávajú cesty najnebezpečnejšie, podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá dnes zverejnila.

Celkom 1,25 miliónov ľudí na svete, zomrel v roku 2013 v dôsledku dopravných nehôd, sa africké zostávajú cesty najnebezpečnejšie, podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá dnes zverejnila.

Počet obetí z dopravných nehôd zostal relatívne stabilný od roku 2007 a to napriek nárastu počtu obyvateľov a počtu vozidiel na svete, hovorí WHO, pričom zdôrazňuje, že Afrika má najvyššiu mýto.

V tejto oblasti sveta, počet obetí je najvyššia na svete, 26,6 na 100.000 obyvateľov, v porovnaní s 9,3 na 100.000 obyvateľov v Európe, ktorý je na druhom konci stupnice.

Pri príležitosti dátumu zverejnenia tejto správy o bezpečnosti cestnej premávky na svete, generálny riaditeľ WHO Margaret Chan, povedal, že počet obetí na cestách v Afrike, je oveľa vyššia, ako toto číslo.

"Dopravné nehody spôsobiť strašnú skazu, zvlášť medzi chudobné obyvateľstvo chudobných krajín," povedal.

Polovica obetí cestných nehôd sú pre motocyklistov (23%), chodcov (22%) a cyklistov (4%), tiež ukazuje správa WHO.

Afrika je naozaj veľmi nebezpečný pre chodcov a cyklistov, ktorí predstavujú 43% obetí.

WHO tiež poukazuje na to, že sa situácia zlepšila v krajinách, ktoré prijali zákony, na správanie vodičov k zníženiu päť rizikové faktory: neprimeraná rýchlosť, riadenie pod vplyvom alkoholu, nepoužitie prilby, bezpečnostných pásov a autosedačiek.

Podľa správy, sa situácia zlepšila v 17 krajinách (čo predstavuje zhruba 409.000.000 ľudí), ktoré sa zámerne posilnili svoje právne predpisy.

Veď kto by mal maximálnu rýchlosť na mestských oblastiach, ktoré nie sú väčšie ako 50 km / h.

Napriek tomu iba 47 krajín (zastupujúci 950 miliónov ľudí), rešpektovať toto odporúčanie.

Čo sa týka konzumácie alkoholických nápojov, táto správa ukazuje, že mladí ľudia sú pod vplyvom alkoholu, majú vyššie riziko nehôd než vek starší vodiči, ktorí konzumovali rovnakú sumu.

To je dôvod, prečo WHO odporúča úpravu zákona stanoviť maximálny limit 0,02 gramov alkoholu v krvi mladých vodičov, rovnako ako tí, ktorí sa len diplom.

Celkom 21 európskych krajín prijalo príslušné právne predpisy, ktoré by mali podľa WHO rozšíriť po celom svete.
Pokiaľ ide o helmy, príslušné právne predpisy by sa mali vzťahovať na všetkých vodičov a cestujúcich vo vozidlách s dvomi kolesami, vrátane detí, a to aj odporúčanými Svetovou zdravotníckou organizáciou.

Iba 44 krajín (zastupujúci 1,2 miliardy ľudí) majú právne predpisy týkajúce sa používania prilby.

A napokon, pokiaľ ide o využitie plôch, 105 krajín (zastupujúci 4,8 miliardy ľudí) majú pravidlá, ktoré vyžadujú použitie priestoru na prednej a zadnej časti vozidla.

Správa tiež ukazuje, že vozidlá sú predávané v 80% krajín na svete, nerešpektujú základné normy bezpečnosti.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου